• Adresa:

Česká 10

Bratislava

Telefón:

Vychovávatelia školského klubu detí:

Adamíková Jana
        PaedDr. Hrušková Gabriela
        Hrušovská Ľudmila
        Mrázová Andrea
        Mgr. Pavlíková Andrea

Činnosť ŠKD

V školskom roku 2023/2024 bude v školskom klube detí pracovať päť oddelení, v čase od 6:45 do 17:00. Výška mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením činnosti v školskom klube detí je 38,00 €.

Hlavné ciele činnosti:

.       Efektívne využívať voľný čas.

.       Prevencia pred nežiaducimi vplyvmi.

.       Viesť deti k vytrvalosti, čestnosti, priateľskému prístupu k iným.

.       Rozvoj schopností prijímať zodpovedné rozhodnutia, rešpektovať iných.

.       Osvojovať si pravidlá slušného správania, lásky k ľuďom, prírode.

Činnosť  realizujeme prostredníctvom viacerých zložiek:

. relaxačná,
        . oddychová,
        . tvorivá,
        . športová,
        . príprava na vyučovanie.

Podmienkou plnenia všetkých uvedených cieľov je vytvorenie prostredia, ktoré deťom umožňuje spoločnú činnosť v čase mimo vyučovania v nestresujúcich situáciách a funkčnom priestore, ktoré spĺňa podmienky tvorivosti, navodzuje kreativitu a dáva príležitosť k sebarealizácii. Dôležitým prvkom je interakcia všetkých zúčastnených činiteľov, medzi ktoré patrí sociálna klíma školy, empatia vychovávateliek a vychovávateľov, režim dňa s dostatkom pohybu a navodením podnetných aktivít, otvorené vzťahy medzi vychovávateľmi, deťmi a rodičmi. Len pri zaistení týchto podmienok môže školský klub plniť svoju sociálnu, relaxačnú, regeneračnú, kompenzačnú a výchovnú funkciu.

Ako vyzerá bežný deň v našom školskom klube

Začiatok činnosti školského klubu je ráno o 6:45 hodine. Deti sa postupne schádzajú, hrajú, naraňajkujú a o 7:45 odchádzajú do tried v sprievode vychovávateľky. Tá ich tiež preberie po vyučovaní od pani učiteľky.

Spoločne sa naobedujú v školskej jedálni a presunú späť do herne (alebo triedy), kde sa deti venujú činnosti podľa vlastného výberu, hrajú sa pohybové a loptové hry na školskom dvore, navštívia záujmové krúžky v rámci školy a krúžky v ZUŠ, precvičia si učivo, pričom prihliadame na uspokojenie základných potrieb detí.

Odchod detí zo školského klubu je individuálny až do 17:00 hodiny, podľa požiadaviek rodičov